Přeceněné i podceněné seriály... aneb jako to vidím já

27. dubna 2015 v 10:00 | MaddyHarry |  TV
Stejně jako Vy i já mám své milované seriály. Seriály, které miluji, seriály na které mohu koukat stále dokola a dokola, seriály u kterých netrpělivě týden co týden vyhlížím nový díl a letní pauzy jsou pro mě utpením. Existuje spousta seriálů, aby taky ne, protože co člověk to jiná chuť. A protože je tu takové velké množství seriálů všech druhů a žánrů, je samozřejmě stále co sledovat. Ale občas se stane, že během tohoto velkého množství seriálů, které sledujeme se může stát, že nedáme šanci seriálu, který si to zaslouží. A jelikož seznam oblíbených seriálů by byl nudný rozhodl jsem se, že napíšu seznam dle mého přeceňovaných i podceňovaných seriálů.

Teorie velkého třesku

Přeceňované:

Co si představuji pod pojmem "přeceňovaný seriál"? Prostě seriál kolem kterého se dělá velké halo pro nic za nic. Nejde mi o kvalitu, většina těchto seriálů kvalitních opravdu je, ale dle mého se tyto seriály prostě až moc zveličují. No však se na to podívejte sami a uvidíme, třeba se v něčem shodneme, i když už teď vím, že mě budete i nenávidět.

ZTRACENI
Pamatujete na ten velký boom se seriálem Ztraceni? Banda lidí zůstala trčet na "kouzelném" ostrově, který se asi záchranářům nepodařilo najít, na ostrově na kterém bylo všechno možné jen né spojení.. no prostě vše to nakonec dopadlo tak, že ani konec neodpověděl na všechny otázky... prostě to byl jen sen. A dost.

HRDINOVÉ
Stejně jako ztraceni také Hrdinové se dočkali velkého boomu u nás. Ačkoliv jsem se Hrdinům (stejně jako Ztraceným) snažil přijít na chuť zůstalo to jen u té chuti a dál už mě seriál vůbec nezajímal. Neoslovilo mě to.

TEMNÝ PŘÍPAD
Ačkoliv jde opravdu o kvalitní seriál produkovaný HBO s velkými herci Hollywoodu nějak mi tento seriál vůbec nesedl. Nemohl jsem se naladit na atmosféru tohoto temného seriálu. Bohužel.

TEORIE VELKÉHO TŘESKU
Poslouchejte! Já mám TBBT moc rád, věřte mi, ale dle mého se kolem toho seriálu opět dělá až moc velké haló. Stejné haló jako se dělo kolem Jak Jsem Poznal Vaši Matku, které také časem opadlo. Ačkoliv se mi bazinga pod kůži dostala a seriál mám rád, je to dle mého přeceňovaný kousek. Tak a teď do mě.Cougar Town

Podceňované:

Co je to "podceňovaný seriál"? Ne to není seriál, který nemá sledovanost jen kolem milionu lidí, ale seriál, který ačkoliv přes svou sledovanost (v zahraničí, samozřejmě) a kvalitu uniká tomu velkému veřejnému vynášení do nebes například tak jako tomu je s Teorií Velkého Třesku. A tyto seriály bych Vám rád i doporučil. Takže až v létě nebude mít na co koukat, tady je řešení:

30 ROCK
V české verzi jako: Studio 30 Rock
Satira, satira a opět satira. Ne toto není česká soda na americký způsob. Ve 30 Rock sledujeme pozadí tvoření živé komediální televizní show. Za seriálem stojí Tina Fey (napsala i zahrála si ve filmu Protivné Sprosté Holky), komička která sama v živé komediální show Saturday Night Live, inspirací tohoto seriálu, hrála několik let. 30 Rock si utahuje ze stereotypů, aktuálních témat i kontroverzí.

COUGAR TOWN
Oh. V češtině tento seriál také je - pod názvem Město Žen - ovšem doporučuji originální zvuk. K tomuto seriálu jsem se dostal úplnou náhodou a naprosto jsem si ho zamiloval. Až jsem s ním trávil několik let. Courteney Cox (Monica z Přátel) zde prostě opět exceluje v podání fanastické Joules. Velkým plusem je i postava Ellie (Christa Miller). Za seriálem stojí stejný tým lidí, co vytvořili seriál Scrubs.

SKANDÁL
Víte, co se odehrává na pozadí voleb amerického prezidenta? Nebo vůbec, co se odehrává za zavřenými dveřmi Bílého Domu? Nebo jaké to je chránit svého klienta i přesto, že musíte uklidit tělo od krve? Máte problém, který potřebujete zamést pod koberec? Tak přesně seriál Skandál Vám ukáže jak na to. Olivia Pope totiž ví, co a jak se dělá aby Vás nechytli.

MIRANDA
Pořádná dávka britského humoru ještě nikomu neublížila. Pokud máte rádi britský humor (a kdo nemá?) pak tento seriál, na který jsem čistou náhodou jednoho krásné dne narazil, je určený pro Vás. Výživný, občas suchý, střelený a prostě perfektní humor vlácne celému seriálu. A Miranda Hart (ano herečka se stejně jako postava jmenuje Miranda) v seriálu prostě exceluje... aby ne, když je to psané na míru. Doporučuji!A jako bonus jsem si pro Vás připravil seznam, opět dle mého názoru, seriálů který si nálepku "legendární" zasloužíLEGENDÁRNÍ SERIÁLY

SEX VE MĚSTĚ
První seriál, co se nebál ukázat, že sex je něco co si muži i ženy mohou užívat stejně. Samantha by mohla vyprávět. Seriál, co ukázal jak fungují ženská přátelství, co si ženy myslí a jak přemýšlý. Seriál, co se nebál řešit veškerá témata především otevřeně.

PŘÁTELÉ
Ačkoliv to má své mouchy a neustálé opakující se rozchody a smiřování Rachel a Rosse je opravdu místy neúnosné, stále patří seriál Přátelé mezi ty, co měnily historii nejen televizního vysílání ale i tvorby seriálů samotné.

GILMOROVA DĚVČATA
Jeden z mála seriálů, který má opravdu, ale opravdu povedený český dabing. Nesmrtelné duo Lorelai a Rory jsou prostě inspirací toho jak by mohl svět fungovat, kdyby jsme všichni byli takhle strašně cool i v dospělém životě. Jak já bych si přál být stejně pohotový s vtipy jako Lorelai. To Lorelai může za to, že mluvím strašně rychle a huba mi mlátí až nestíhá.

WILL & GRACE
Zatracená banda. Jeden z prvních seriálů, ne-li vůbec první, který se nebál udělat hlavní postavu z homosexuála. Will i Jack jsou homosexálové - ale jen přátelé - kteří prochází světěm a hledají lásku. Tedy.. zatímco Will hledá lásku, Jack hledá pobavení. Willovi parťáka dělá skvělá Grace, která také hledá toho pravého a Jackovi parťáka dělá skvělá Karen, která je bohatá a ve světě naprosto nepoužitelně kouzelná.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Claire Claire | 27. dubna 2015 v 17:53 | Reagovat

Bohužel, TBBT už není to, co bývalo v prvních sériích...

2 chudobka1970 chudobka1970 | Web | 27. dubna 2015 v 19:04 | Reagovat

Můžu okomentovat jenom Ztracené. Propadla jsem jim a první dvě řady jsem sledovala. Jenže pak jsem se opravdu ztratila v seriálové realitě. Myslím, že kdyby udělali jednu řadu a tu nějakým způsobem ukončili, udělali by líp. :-)

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 19:29 | Reagovat

Musím se přiznat, že na seriály moc nejsem, viděla jsem jen pár dílů TBTT a byla jsem docela spokojená... ale nezůstala jsem u toho.
Moje jediné seriály, na které se koukám je Hra o trůny a Sherlock :D

4 Kerr Kerr | Web | 1. května 2015 v 12:29 | Reagovat

Musím říct, že jsem se seriálům celkem vyhýbal, jednak jsem nenašla žádný, který by se mi zalíbil a hlavně mi přišlo, že prostě nemám čas na to, abych seděla a koukala. Teď teda můžu jen ležet, tak jsem si řekla, že holt nějaký ten seriál zkouknu. Našla jsem si Awkward. a ten si nemůžu vynachválit, typická kravinka, při které se zasměju, uvolním, prostě moc nemusím přemýšlet. Ze zmíněných seriálů ale nemám ráda teda skoro žádný, kromě teorie velkého třesku, ten totálně zbožňuju :D a naopak, nemyslím si, že by byl přeceňovaný. Jen mi taky přijde, že první série byly mnohem lepší.

5 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 1. května 2015 v 19:54 | Reagovat

Přiznám se, že TBBT mě nikdy nijak zvlášť nezaujalo. Raději mám ten HIMYM nebo třeba 2 Broke Girls, i když to druhé je spíš taková oddechovka, nad kterou člověk nemusí přemýšlet a rád si ji pustí po velice náročném dni, kdy je rád, že došel domů a ví, jak se vůbec jmenuje.

Na co teď koukám, tak je Mentalista, jsem teď na konci předposlední série (jop, Nova už mě dohání) a už na to taky koukám jenom tak ze zvyku. První díly byly mnohem, mnohem lepší. Ale myslím si, že takhle je to zkrátka u všech seriálů - první díly jsem dobré a ty poslední už zkrátka jsou často bez nějakého nápadu. :)

6 Zdebra Zdebra | Web | 2. května 2015 v 13:31 | Reagovat

Když u nás začali dávat Ztraceni, tak jsem nechápala, co na tom všichni mají a nijak mě to nelákalo. Ale teď, když se dívám na Once Upon a Time, což je od stejných tvůrců, tak mám už asi dva roky chuť se na to někdy podívat. :D
Na TBBT se občas podívám v televizi, když si vzpomenu, ale už ty díly nějak nestíhám sledovat, takže se neorientuju, kolik to má řad a dílů. Ale plánuju se podívat na všechny díly.
Název Hrdinové mi něco říká, ale jen ten název. A Ztracený případ mi nic neříká.

Z těch podceňovaných žádnej neznám. Možná jen to Město žen, ale to jsem asi jen někde zaslechla. Na to bych se někdy mohla podívat. Skandál a Miranda si taky dávám na seznam.

S legendárními seriály souhlasím, akorát ten poslední neznám, ale měla bych to napravit. A Přátele bych si měla osvěžit, vždycky jsem je viděla jen náhodou v TV a ne pravidelně.

Jen na to mít dost času... asi si udělám nějakej rozpis, kdy se podívám na jakej seriál...

7 Zdebra Zdebra | Web | 2. května 2015 v 13:33 | Reagovat

A až po odeslání jsem si vzpomněla, že bych ještě mezi legendární zařadila Haló, haló. A Mr. Beana.

8 Jana Jana | E-mail | Web | 2. května 2015 v 20:40 | Reagovat

Willa a Grace miluju (no jo, prostě zbožňuju gaye a jejich příběh jsem si 4 roky žila :D ). Doporučuji Black Books ;)

9 Em Age Em Age | Web | 3. května 2015 v 21:50 | Reagovat

S Hrdiny tedy nesouhlasím, to mi tedy vždycky přišel jako děsně podceňovaný seriál - hlavně neznám nikoho, kdo by ho kdy pravidelně sledoval. Nevím, jak ostatní série, ale první série byla naprosto, naprosto perfektní. Pořádná dávka filosofie hlavně ke konci řady. Napětí, akce, dokonalé momenty se Sylarem. Epický seriál. :-)

10 Coneja^^ Coneja^^ | Web | 3. května 2015 v 22:07 | Reagovat

Co se týče Teorie velkého třesku, samotnou mě až překvapilo, jak s tebou souhlasím. Já ten seriál miluju, celým svým srdcem .. (ok, nepřehánějme, ale mám ho hodně ráda :D) ... nicméně až teď si uvědomuju, že v tomto máš doccela pravdu. Jinak s umístěním Přátel taky souhlasím. Nicméně Sex ve městě mi nikdy nic neříkal. Nikdy mě neoslovil a do podvědomí se mi dostal hodně pozdě, ale to je také možná tím, že premiéru v ČR měl v roce 2000, a to mi byly teprve čtyři roky :) ..
Každopádně pěkné počteníčko :)

11 peter peter | 5. května 2015 v 19:53 | Reagovat

Čím více sérií, tím horší kvalita. Zažil jsem to u True Blood, The Vampire Diaries i Pretty Little Liars. Jeden z mála seriálů, kde je každá nadcházející sezóna lepší, jak ta předchozí, je Breaking Bad, u kterého jsem poslední tři díly ani nedýchal.

12 spatny-rande spatny-rande | E-mail | Web | 6. května 2015 v 10:49 | Reagovat

U přeceňovaných s tebou naprosto souhlasím, tedy krom Tajného Případu, o tom jsem ani neslyšela. (A přidala bych klidně i Prolhané Krásky, protože kolem toho je haló obrovské a přitom je to vlastně naprostá hovadina seriál.)
U podceňovaných se trošku stydím, ale neznám ani jeden, ALE určitě si to někde napíšu, abych věděla na co koukat, až dokoukám všechny své seriály. :)
A u legendárních seriálů je to jasné, protože lepší seriály prostě nejsou.

13 Andrea Andrea | Web | 6. května 2015 v 20:04 | Reagovat

Gilmorova děvčata mám nejraději. Miluju ty dialogy, ty kolikrát naprosto absurdní situace. :) Sex ve městě - no, kouknu občas. Teorie mě už trošku omrzela, Will a Grace taky občas sleduju, ale zaujala mě ta Miranda, musím se kouknout :)

14 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 14. května 2015 v 14:18 | Reagovat

Zajímavý článek, vážně. I když televizi moc nesleduji, dokonce se jí vyhýbám, většinu z nich znám. Myslím, že do těch přeceňovaných by se daly zařadit ještě Upíří deníky, ale tam se nedá o kvalitě vůbec mluvit...

15 Karkulka17 Karkulka17 | Web | 23. května 2015 v 17:44 | Reagovat

Legendární :-) Tak s těmí na 100% souhlasím ;-)

16 Aife Aife | E-mail | Web | 6. června 2015 v 18:24 | Reagovat

Heh... u většiny z uvedených seriálů jsem neviděla jediný díl.

17 Cleo Cleo | Web | 28. června 2015 v 10:25 | Reagovat

Souhlasím s tím, že Teorie je trochu přeceňovaná, zejména poslední roky, když kvalita mírně hodně opadá. Jinak jsem většinu seriálů neviděla, ale jsem si jistá, že máš alespoň částečnou pravdu. :)

18 Janča Janča | E-mail | 10. července 2015 v 21:10 | Reagovat

Už jsem si málem chtěla stěžovat, že ti v přeceňovaných chybí Jak jsem poznal vaši matku a ono to tam přece jen zaznělo. :) Mě okouzlil seriál My Mad Fat Diary, který v mém okolí snad nikdo nezná, ale pro holky je skvělej! A v legendárních by podle mě neměly chybět taky Zoufalé manželky. Jinak super seznam a chystám se zjistit, jestli je vážně dobrý ten 30 Rock. :)

19 surpan surpan | E-mail | Web | 20. července 2015 v 20:18 | Reagovat

Zrovna jsem si říkal, že jsem od tebe dlouho neviděl žádný článek a že se zajdu sem podívat. A ono fakt. Tak snad se zase něco objeví.
K tématu. Teorie mě fakt baví, po náročném dni se dokážu od plic zasmát, ale třeba Jak jsem poznal Vaší matku mi přijde už několik sérií jako pěkná sračka. Zpočátku dobré, ale šlo to, jak se říká u nás, srat. :-)

20 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 22. července 2015 v 17:30 | Reagovat

Seriály moc nesleduju (co se týče evropské a americké tvorby). Teorii znám, dotáhla mně k ní moje mamka :) a Mirandu jsem objevila nedávno, škoda, že ji v televizi dávají tak pozdě večer. Britský, trochu nekonvenční humor je super ;)

21 Nettie Nettie | E-mail | Web | 23. července 2015 v 14:50 | Reagovat

Hej Harry, žiješ ještě? :D

22 Poppy Poppy | Web | 8. srpna 2015 v 12:56 | Reagovat

Díky za nové typy na seriály. Co se ale týče Skandálu, čekala jsem od toho trochu víc (asi díky Shondinu druhém seriálu - Greys anatomy). Přijde mi, že poslední série už neví coby, tak plácají jedno přes druhé.
Každopádně mě moc těší, že jsi do svého výběru zahrnul i mé nejmilovanější Gilmorky :)

23 Tucka Tucka | E-mail | Web | 14. prosince 2015 v 16:18 | Reagovat

Mě zas jako přeceňovaný seriál připadají Přátelé :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama