Óda na tajemnou Miley Cyrus

5. ledna 2015 v 10:51 | MaddyHarry |  Music
Když se řekne jméno Miley Cyrus představíte si určitě nahou holku na demoliční kouli a sladkou Hannah Montanu a řeknete si, že je to katastrofa, co se to s tou holkou stalo. Ale zdá se mi, že lidé na několik faktů zapomínají a zbytečně tuto holku soudí, na můj vkus se na ní koukají až příliš kritickým okem... taková je ta dnešní doba. Když se mladá Britney Spears, čerstvě po odchodu od Disneyho (resp. z The Mickey Mouse Clubu) ukázala polonahá nikdo nic neřekl - protože nebyl internet - (aspoň ne tak běžný jako dnes), kde hned každý mohl napsat svůj nesouhlasný názor. Tehdy to byla i jiná doba, dnes je přeci jen toho sexu všude (bohužel) více... taková je doba a je jasné, že taková je i poptávka, kterou je nutné naplnit - zvlášť je-li Váš šéf mocný vydavatel, který Vám luskutním prstu může zničit kariéru.


(Na konci článku je píseň, kterou si k tomuto článku můžete pustit. :) )

Miley začala jako Hannah Montana na Disney Channel. Mladá holčina hrála sladkou dívku - přes den školačku, přes noc světovou superhvězdu, která byla stále milá a vlastně dospívající dívka. Tak byla vytvořená další z mnoha Disney hvězd. Jenže stejně jako teenageři po celém světě i slavný teenager dospívá a vyvádí nějaké ty blbosti. Miley to dovolené neměla. Protože jí na každém kroku sledovali paparazzi, bulvár a fanoušci. Jediné místo, kde se mohla vyblbnout byla hudba.

V roce 2010 Miley vydala album Can't Be Tamed (v překladu: Nemohu být zkrocená). Já osobně jsem moc Hannah Montana a ani tvourbu maldé Miley nemusel, ale tímto albem si mě Miley získala - neznělo to totiž jako Hannah - nebylo to sladké a Miley se snažila pohybovat se ve stylu roku a elektra. Kdo by se té holce divil? Poprvé měla tu možnost udělat hudbu, která nebude jen o tom jak miluje nějakého kluka. Konečně mohla napsat píseň o tom, že nemůže být zkrocená a že už není ničí robot. Jenomže před Miley v té době ještě bylo natočení poslední série seriálu Hannah Montána - Miley tedy na pilu tlačit nemohla asi tolik jak by se jí líbilo. Přeci jen stále měla smlouvu s "slušným" Disney. (A je jasné, že takováto smlouva se neruší, protože to by ta holka byla blbá... já bych smlouvu s Disney také hned podepsal a upsal se! - kdo ne?)


Jenže Hannah Montana skončila. Miley dala lidem necelé tři roky na to aby se lidé s Hannah rozloučili, a začali jí akceptovat jako Miley Cyrus - jako sebe samu. Už to nebyla mladá holčina, která si myslela, že růžová je boží a první láska je napořád. A tak je jasné, že se Miley chtěla předvést ve své nové hudbě. Miley se předvedla v nové podobě - krátké blond vlasy a úplně jiný styl hudbu. Sice je to stále pop, ale už to je pop o večerní party a ne o party na narozeninové oslavě. Nutno dodat, že tento styl Miley předváděla postupně. Půl roku před vydáním prvního singlu z alba Miley pózovala ve své nové image na obálce časopisu V - krátké vlasy, latex a prsa.

Snad nejúspěšnější píseň Miley - Wrecking Ball - je inspirovaná jejím rozchodem se snoubencem Liamem Hemswoethem (můžete ho znát jako Huricána z filmů Hunger Games). Rozchod určitě není jednoduchá záležitost zvlášť je-li vaše známost už dlouhodobá a zašla tak daleko, že jste byli už zasnoubení. Každopádně život jde dál.

A mezitím, co nás Miley šokovala svým vystoupením s Robinem Thickem na MTV VMA cenách - aneb na druhořadných cenách, které ani moc velký význam nemají - vydavatelství už mělo připravené video s nahou Miley na demoliční kouli. Vše tedy byla propracovaná kampaň a lidé jí hltaly i s navijákem. Miley dostala prostor jaký potřebovala - ukázat se. Díky tomu se lidem doslova vtiskla do hlavy. Ona i špatná reklama je reklama. A díky nahému klipu Miley nejen, že dostala svou píseň mezi lidi, kteří si jí koupili (protože píseň je to perfektní ať už má video jaké má!), ale dostala reklamu. A zatímco se jí lidé smáli, že si Miley tím olizováním líže make-up z obličeje, ona a její team už měli připravený program na turné, které celé začíná tím, že Miley se na pódium sklouzne na velkém jazyku. Miley si tak udělala srandu ze sebe samé - a vlastně z hloupe grymasy udělala podstatnou a originální věc na turné. A během toho všeho vyšlo video k písni Adore You, kde Miley jakoby masturbuje. Když už něco děláte.. dělejte to pořádně.

Názor na ní mějte jaký chcete, ale ta holka je hvězda. Není to ta sladká Hannah. To byl jen seriál. I sladká Miley dospěla a tam kde je dnes jí to zatraceně jde. Koncerty má dokonalé, zpívá živě, k fanouškům je milá a hlavně je svá. Miley je pro mě hvězda. Mějte na ní názor jaký chcete, tímto článek jsem pouze chtěl říct, že ne vše je hned tak jak to vypadá a i Hollywoodská hvězda má právo na to být divoká. A pokud chcete říkat, že není dobrým vzorem tak to o tom není. Není to o tom být vzorem ale o výchově. Miley je i můj vzor (tedy jedním z moha) a stejně se nechovám tak jako ona... avšak kdybych měl tolik peněz jako ona dělal bych to taky, kdo ne? Kdybych byl já před třemi lety zpěvákem lidé by se asi hodně divili jakou hudbu to dělám. Však ona ta holka ještě dospěje... jen si potřebuje prožít svá divoká léta.

TIP PRO VÁS

okud by jste si rádi něco poslechli, tak doporučuji celé album Bangerz.
A pokud celé album nechcete tak doporučuji - kromě singlů - písně:
Drive
Someone Else
Maybe you're Right
On My Own
Do My Thang

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Biby Biby | Web | 5. ledna 2015 v 11:08 | Reagovat

Miley som nikdy akože moc nemusela :D len Hannah Montana som zvykla trocha pozerať :D

2 Angel Angel | Web | 5. ledna 2015 v 11:24 | Reagovat

Jednou jsem slyšela názor, že pokud chce být úspěšná, musí v dnešní době být víc lidem na očích a ono se jí to daří. Mluví o ní všichni a je celosvětově známá. V dnešní době nemůžete jen zpívat a chtít "slávu a pozornost" celého světa, musí udělat i nějakou tu show.

3 Niké Storch Niké Storch | E-mail | Web | 5. ledna 2015 v 11:30 | Reagovat

Je dokonalá! Jako Hannah Montanu jsem ji nikdy moc nemusela...až časem jsem zjistila, že zpívá fakt dobře...navíc je hezká...a je svá! Taky si myslím, že lidi v ní pořád vidí to malé děvčátko, které teď zvlčilo, ale je to dospělá holka proboha! Nemusí si na nic hrát..:)

4 M. M. | Web | 5. ledna 2015 v 11:35 | Reagovat

Ja som mala rada Hannah Montana a aj pesničky sa mi páčili. Nebola mojím vzorom ani ničím podobným. Ale ja sa veľmi nestotožňujem s tým, čo teraz robí. Síce ju to preslávilo, ale akým štýlom..každý, kto pozerával Hannu Montanu, tak je im smutno za ňou, keď vidia dnešnú Miley.
Keď si zmenila účes, tak sa síce zmenila na ženu, už to nebolo to teenegerské dievča, ale myslím si, že ten účes je fakt hrozný, ale tak to by som ešte prekusla. :D Ale aj to oblečenie, hlavne keď nemá prsia tak si myslím, že to nie vždy pekne ukáže.
Čo sa týka pesničiek, tie sa mi páčia, ale klipy teda vôbec nie. Podľa mňa sa dá všetko s mierou, ale toto je už prehnané. Potom, že je toľko sexu vo svete, keď malé dievčatá takéto klipy ešte k tomu motivujú...
Každopádne, to je môj názor. :)

5 Ronnie Ronnie | 5. ledna 2015 v 12:54 | Reagovat

Myslím si, že tomuto článku není co vytknout.
Já měla Miley ráda už jako Hannu Montanu, bylo mi tenkrát kolem 14ti nebo 15 a prostě takové pořady se mi líbily. Ale hlavně jsem měla ráda Miley samotnou a poté, co si změnila image i styl všeho okolo, musím říci, že mě to sice šokovalo, ale neodsuzuju ji. Ano, někdy se nechám zlákat názory na ni, ale pak si vždy uvědomím, že je to dívka, herečka a zpěvačka a hlavně úžasná lidská bytost! A ať si každý říká co chce, pro mě to prostě vždycky bude Miley :)

6 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 5. ledna 2015 v 15:31 | Reagovat

Nikdy jsem jí neslyšela, nikdy jsem s ní nic neviděla (v době rozpuku disney kanálu u nás jsme ho neměli), znám ji jen z internetu z "vtipných stránek" a sebelepší omlouvání nezmění to, že pro mě se prezentuje jako schválně přehnaná děvka. A jestli není děvka a dělá to jen pro prachy, o to hůř. A jestli je "taková doba"? No taková doba je proto, že ji tvoří lidé jako ona. Toť vše.

7 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 5. ledna 2015 v 15:40 | Reagovat

[6]: Když to právě také není pravda. Doba taková je protože to tak lidé - konzumenti chtějí. Vezmi si tu Miley - ona to nedělá jen proto protože jí to dá peníze, ale proto protože jí vydavatelství toto navrhne. Vše je o vydavatelství a pokud se interpret znelíbí vydavatelství (ať už neuposlechne, nebo nevydělá dostatek peněz) může interpreta vydavatelství hned vyhodit. No a vydavatelství to tak na druhou stranu vyžaduje protože lidé to koupí (což se taky děje takže vydavatelství nebude vymýšlet novou strategii propagace, když ví, že lidé to koupí a jediné, co k tomu stačí je svléknout podprsenku. A vsadím se, že Miley bude radši nahá a dělat, co jí baví, než aby se nechala vyhodit z vydavatelství a nic nedělala. Však ona většina jejího výdělku jde stejně jejím šéfům - ona z toho sice má hodně milionů, ale její šéfové jich dostanou dvoj-možná i trojnásobně víc.

8 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 5. ledna 2015 v 19:15 | Reagovat

[7]: Ale proč to lidé chtějí? Proč vydavatelství napadlo, že se na to můžou zaměřit? Protože to "umělci" začali předvádět. Kdyby se umělci na scéně nezačli svlíkat, zvracet a předvádět Kámásútru, tak to lidi chtít nebudou, protože nebudou mít za to, že to běžně patří k jejích obyčejnému popu. Oni jsou nejvíc vidět, takže pokud by s tím nezačli, lidi nenapadne, že by to mohli nevnímat vulgárně, ale přitažlivě. A pořád nechápu, že to chtěj, a že jsou umělci ochotní to dělat. Jako vím, že pokud "živou hudbu", tak jedině rock z konce minulého století, a že i tihleti na kocertech předváděli kdejaký prasárny, ale to mě vůbec nezajímá a koncerty nesleduju. Buď se mi líbí ta hudba nebo ne a ani nechci vědět, co ten dotyčnej prováděl a s čím. Nechápu tu potřebu dívat se na to, jak ze sebe dělaj na pódiu děvky nebo prasata.

9 Jana Jana | E-mail | Web | 5. ledna 2015 v 20:27 | Reagovat

Jsem ráda, ze někdo napsal můj názor, který jsem nikdy nedovedl a ověřit či si za nim stát :-D díky, mám ji rada :-)

10 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 5. ledna 2015 v 22:39 | Reagovat

[9]: To jsem rád, že se nelíbí jenom malé hrstce lidí ale i větší. :)

[8]: Ale to vše je odvozené od jiných vlivů. Já si třeba pamatuji na reklamy na Malborky(plakáty na zastávkách ve skle, kde na ně svítilo za šera i světlo aby to nikdo nepřehlédl) - buď to byl kovboj nebo nahá ženská. A co fotografie v magazínech jako Vogue, kde modelky měli děravé svršky a žádné spodní prádlo. (A jelikož se do těch magazínů nechali fotit celebrity protože photoshoot pro Vogue je lukrativní záležitostí, začali jen návrháři do tohoto oblékat). Takže pokud se toho vydavatelství a celý tým lidí stojící za takovou jednou hvězdou, který na ní chce vydělat, měli zajistě inspirace až až mimo hudební průmysl. Vezmi i takové video k písni. Jediné, co má ta hvězda na starosti je napsat si svůj vlastní text a udělat hudbu ke své představě (pokud to obojí nedostane naservírované pod nos), ale videoklip - nápad, děj, příběh.. to vše řeší režisér a hvězda je najednou za loutku... i když samozřejmě jsou i lidé (ale to musí být hvězdy s velkým H), co si dupnou a řeknou přesně jak to chtějí. Jasně.. všechno jde ruku v ruce. Ať už interpret, tak vydavatelství, magazíny, filmy, reklamy.. vše.. na lidi se to valí z každé strany, a lidé se s tím prostě neučí žít.. ze začátku to všechny šokuje a po pěti letech už to všem přijde normální. A to si člověk vždy říká, že už nemají čím překvapit.

11 Nettie Nettie | E-mail | Web | 5. ledna 2015 v 23:09 | Reagovat

Podobný článek si pamatuji jsi vydal na starém blogu a byl to druhý článek, co jsem od tebe přečetla :D Tenkrát jsem napsala svůj názor, který se prostě mění.
Teď Miley oceňuju stejně jako ty, protože pravda, ona je hvězda. Přesně jak píšeš, dokázala se vtisknout lidem do mysli, vždyť kdo ji sakra nezná? Dobře si to naplánovala, jen co je pravda :)

PS: Takže bys taky lítal nahej na demoliční kouli? :D :D :D

12 Tai Todd Tai Todd | Web | 6. ledna 2015 v 10:45 | Reagovat

Mě ta holka nebyla sympatická nikdy, ani když byla ještě ta "sladká" holčička, ani teď s image šlapky. Je mi jedno, jaká je, neznám ji, neposlouchám, ta holka je mi volná. Lidi soudím podle jejich činů, ona dělá, to co dělá, nemám ráda takové lidi, ať už se tak chová záměrně ( o to hůř) nebo vážně taková je, za účelem být vidět. To se povedlo, ale jinak? Vím, negativní populatira, taky popularita, ale být známá zrovna takhle? No, když jí to nevadí, co je komu do toho.. Její život. Spíš "lituju" jejího otce ( já bych lezla kanálem, mít dítě, co se prezentuje takhle), ale částečně za to může i on, to on ji navezl do tohohle průmyslu, co z ní vyrostlo, to už je jejich problém.

13 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 6. ledna 2015 v 10:51 | Reagovat

[11]: Si piš! Nahý a klidně i bez té demoliční koule.. kdyby mi to vydělalo miliony - proč ne? ×D Asi bych si to rozmyslel, ale i tak... rozhodně bych se vyřádil.

[12]: Jo tak já si myslím, že na ní táta může být pyšný. Jasně, nechová se na jedničku, ale dokázala toho dost na tak mladý věk. Oni to maj tak nějak v rodině. :D

14 flow flow | Web | 6. ledna 2015 v 16:37 | Reagovat

Já mám Miley jako zpěvačku moc ráda, i její osobnost, citáty a tak. Ale nějak na ní neujíždím. Po vydání Wrecking Ball mě doteď štve reakce lidí, co o ní mluví jako o kur*e a přitom ví, jenom to že olizuje kladivo.
Písničky, které jsi zmínil, patří mezi ty, které si pokaždé pustím, když Miley poslouchám.:)
Přesně tak. Dospěla a není to pořád ta Hannah Montana.

[13]: takže kdy to hodíš na YouTube?:D nějaký ty peníze by ti to určitě přineslo.:D

15 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 6. ledna 2015 v 18:38 | Reagovat

Byla jsem na jejím koncertu ve Vídni a šílela jsem z ní.... vyrůstala jsem s ní... obě jsme dospěly :) Jasně, něco mi na ní vadí, ale její tvorba se mi pořád líbí... Je to vlastně jediná populární hudba, která se mi líbí, jinak jsem na tvrdí věci :)

16 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 6. ledna 2015 v 18:38 | Reagovat

[15]: *tvrdší věci

17 Nila Nila | Web | 6. ledna 2015 v 18:59 | Reagovat

Možná máš pravdu,možná Miley soudí příliš přísně,ale přece jen..uznej,že jak se snaží zviditelnit je trochu moc ;-) Byla to taková krásná sympatická dívka a teď?

18 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 6. ledna 2015 v 22:22 | Reagovat

[15]: Já jsem na jejím koncertu také vyváděl jako pako. Ta atmosféra... to nešlo jinak. :)

[17]: Mě je teď mnohem více sympatičtější než byla před lety. Nějak je mi to celé teď bližší.

19 grey.t grey.t | E-mail | Web | 6. ledna 2015 v 23:55 | Reagovat

Jako Montana mi byla ukradená, jako Cyrus je mi nesympatická. Hlas má pěkný. Wrecking ball je celkem fajn písnička (že by byla perfektní bych neřekl). Kromě toho, videa, kde zpívá Jolene a What have they done to my song a nějakého vystoupení s Madonnou jsem ji nic dalšího zpívat neslyšel.

Že se umí šikovně prosadit jí neberu. Ale že je to esteticky příšerné zas nikdo nevezme mně.

20 Janka Janka | Web | 8. ledna 2015 v 12:55 | Reagovat

Jako hannah montanu jsem ji obdivovala, ale teď co se sní stalo, tak to se mi nelíbí no. bohužel :(

21 Mrtvolka XÍ Mrtvolka XÍ | Web | 9. ledna 2015 v 18:59 | Reagovat

Jako Hannah Montana mi byla celkem ukradená. Od doby co vystoupila na MTV VMA patří mezi mé oblíbené zpěvačky. Je hodně vidět, že její chování odpovídá tomu jaká doopravdy je. Hlavně jak ji muselo deptat chování podle disneyho pravidel.

22 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 9. ledna 2015 v 19:56 | Reagovat

Napsala bych ti sem dlouhý komentář, ale nakonec mi došlo, že bych opakovala jen svá slova z jednoho svého článku. Dám ti sem proto odkaz, až budeš chtít, můžeš si ho i otevřít. :)

http://cherrybumbum.blog.cz/1310/muj-nazor-na-soucasnou-miley-cyrus

23 M. M. | Web | 14. ledna 2015 v 14:02 | Reagovat

A čo hovoríš na toto? :D http://www.europa2.sk/srv/www/content/db/sk/extra/spravy-e2/dianie-na-e2/6901.html

24 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 15. ledna 2015 v 19:28 | Reagovat

[23]: chci to číslo V magazínu. :D Já mít takové tělo (a ty prachy za to všechno) tak se taky svléknu. ×D Bláznivé co?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama