Madonna i Meryl Streep jsou staré

16. ledna 2015 v 11:00 | MaddyHarry |  Weekly Topic
Ageismus. Tak by se to dalo také nazvat. Proč je pro lidi těžší přijmout ženu ve věku jako hudební ikonu? Proč hned házet zpěvačku "po padesátce" do starého železa, když by jsme místo toho měli tleskat tomu, že se drží na výsluní a dokáže udržet tempo i s mladými? Madonna se stále snaží dělat cool věci, veci které dnes letí a ono se jí to daří. Ať už je Váš názor jakýkoliv pravdou je, že Madonna tu s námi je už pětatřicet let a ke svému titulu 'Královny popu' nepřišla čistou náhodou. Madonnino jméno má nejvyšší cenu na světě. Její jméno tedy "značka" má cenu 800 milionů dolarů a je tedy na tom líp jak Paul McCartney, kterého do starého železa nikdo neháže ani když spojí síly s Kaneyem Westem. Ageismus u žen.
(Zdroj obrázku: Examiner.com)

Meryl Streep. Helen Mirren. Judi Dench. Jmenujte další herečky z hlavy, kterým je nad šedesát a mají v Hollywoodu úspěch. Sama Meryl Streep v nedávném rozhovoru přiznala, že po čtyřicítce jí v jeden rok přišly hned tři nabýdky na hraní čarodejnice a ona z toho měla pocit jakoby jí Hollywood něco chtěl říct. (V rozhovoru show Grahama Nortona). O Tomu Hansovi, Georgeovi Cloonym, Richardu Gearovi nikdo neřekne, že patří do starého železa a filmů točí také více než dost. Zato herečky... musejí být mladé protože jinak mají šancí na dobrou roli málo. Ruku na srdce. Však kdo by si nevybavil Sarah Jessicu Parker, která se stále snaží být mladou a bojovat s věkem. A SJP není jediná. Mládí prostě válí.


Madonna, jak už jsem již napsal je také braná za tu starou. Proč? Proč lidé nerespektují skutečnost, že se prostě drží světového popu a dělá to více než dobře. Proč lidé u jejího jména nešetří slovy jako 'stará' místo aby si uvědomili, že to asi není sranda držet se po boku mladších - a co si budeme povídat Madonna to dělá dost dobře (dobré písně, které se nezasekly v čase, dokonalá turné plná návštěvníků). Však i ty mladé kousky jako Lady Gaga nebo Katy Perry či Rihanna budou jednoho dne padesátileté ženy, a určitě budou rády dělat hudbu i v tom věku, a i ony budou mít konkurenci. Však každý rok, skoro každý měsíc se na scéně objeví nová hvězda, která vytáhne sukni, zazpívá hit a hned má rekordní shlédnutí videa na youtube. Proč něčí úsilí podkopávat jen proto, že mu/jí není pětadvacet?

Dalo by se říct, že to je ten Hollywood. Stále nové mladé maso. Jakmile začnete mít vrásky jste na odpis - čarodějnice. Tak to prostě chodí. A je to smutné. Na druhou stranu, když se ty herečky a zpěvačky nedočkají zastání - jakože nedostají protože nové tváře přilákají nové fanoušky a tedy i nové peníze do kapes - od široké veřejnosti je těžké tomu zabránit. A přiznejme si, že i my (i já) máme nové mladé objevy a vlastně tím tak celý tento kolotoč podporujeme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 16. ledna 2015 v 12:22 | Reagovat

Já to mám teda asi spíš naopak. V hudbě se nijak neorientuju, ale když má v něčem hrát nový, mladý a neznámý herec, mám obavy a pokud to není něco, co opravdu nechci vidět, ani si to třeba nepustím, zato u těch prověřených a starších vím, co čekat, a třeba taková Jessica Lange, to je špica. A vlastně si teď uvědomuju, že mladou ženskou oblíbenou herečku, u které bych jásala, jak se mi její hraní líbí, to nějak ani nemám, spíš už ty známé tváře. Z mladých herců jo, ale herečku ne.

A co se týče té Madonny - připadá mi spíš, jako by lidem vadilo ne ani tak že pořád ještě zpívá, ale že v jejím věku se předvádí jako dvacítka, a že jí na rozdíl od mnohých ikon schází projevovaná důstojnost, jaká by s jejím věkem už prostě měla přijít. Ukazovat se ve spodním prádle už přece nemá zapotřebí a to právě, jak jsem vypozorovala, na ní lidem vadí. Ne to, že zpívá a jestli je pořád její zpěv dobrý.

2 Em Age Em Age | Web | 16. ledna 2015 v 21:20 | Reagovat

Na tohle se docela hodí písnička Hollywood od JoJo, znáš? :) Naprosto vystihuje dnešní dobu, honbu za penězi a umělou krásou.
Skvělý článek. I když já moc herců, hereček, apod. neznám. :)

3 Cherrybumbum Cherrybumbum | Web | 17. ledna 2015 v 0:34 | Reagovat

Abych pravdu řekla, o Madonně jsem teď hodně dlouho neslyšela. Ale mám jasno, že až mi bude tolik, kolik jí, tak chci vypadat a být jako ona. Vypadat mladší, nosit stylové věci, chodit běhat, do fitka a rozdávat energii všude kolem sebe. Protože to, jak umí se svým životem naložit ona v padesáti, neumí skoro žádná slečna/žena ve dvaceti.

A myslím, že bohužel i normální smrtelnice okolí už kolem čtyřicítky nenápadně odepisuje, protože už jsou "staré". Alespoň to tak vyplývá z různých článků na téma: "Po čtyřicítce budete bez plastik nula" nebo "Připravte se na to, že vás manžel opustí s pětadvacetiletou kozatou blondýnou s dlouhýma nohama, protože jste stará." Přitom si myslím, že v tomhle věku má toho člověk ještě dost před sebou. :)

4 grey.t grey.t | E-mail | Web | 17. ledna 2015 v 2:16 | Reagovat

Nemyslím, že by její úsilí bylo podkopáváno kvůli věku. Je to nepochybně jedna z nejvýraznějších ikon popu, osoba, která hudbu výrazně ovlivnila a někdo, na koho se nezapomene. Svoje místo má a věk s tím nemá co dělat.
Jen si nemyslím, že její současný komerční neúspěch je vyvolaný věkem. Podle mě prostě nedělá takovou hudbu, která by se v dnešní době prodávala v takové míře. Což ale vůbec neumenšuje její význam. Pořád je to Madonna.

Jinak celkem vtipně zpracovaná Madonna (a nejen ona, i třeba Cher a Gaga) je na youtube na kanálu Charlie Hides TV.

5 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 17. ledna 2015 v 12:20 | Reagovat

[1]: Když to je právě ono. Nikde není napsáno, že se žena po padesátce musí nutně hned zahalit a neukazovat žádnou kůži. Ano Madonna to možná občas přehání a nemá to zapotřebí, na druhou stranu to k ní vždy patřilo takže se drží vlastně toho svého a dělá to, co dělal před třiceti lety na svých začátcích. Člověk může říct, že se to na její věk nehodí, ale pak právě říká, že starší žena nemá právo na to nosit a ukazovat se v sexy prádle a že jsou věkové hranice. Myslím si, že právě proto, že je to umělkyně si to může i dovolit a aspoň tím vyslat zprávu, že žena není nikdy dost stará na to aby se hezky neoblékla a nekoupila si něco sexy.

[2]: Neznám tu píseň, ale najdu na youtube. JoJo jinak znám. :)

[3]: Tento přístup se mi líbí. :)

[4]: Neboj však o ní letos ještě uslyšíme. Myslím si, že s novinkou se lidem zase ukáže v plné síle. Aspoň v to pevně doufám.

6 Melanie Melanie | Web | 17. ledna 2015 v 13:48 | Reagovat

[1]: Jessica Lange je úžasná :) A taky nemám moc oblíbených mladých hereček, spíš ty starší. Když se všichni ve škole baví o svých oblíbených hercích, tak vytahují jména mladých hereček, která mi nic neříkají. A potom přijdu já třeba právě s Jessicou Lange, nebo se Sigourney Weaver, a všichni mají takový ten výraz: "WTF, kdo?" :D

7 M. M. | Web | 17. ledna 2015 v 15:54 | Reagovat

Ja rozhodne nehádžem staršie speváčky do starého železa. Hlavne tie ktoré poznám. Aj napr. Helena Vondráčková má už teda svoj vek a pozrime sa ako spieva a ako sa dokáže zabávať a vrtieť na tom pódiu. Naopak. Ja tieto ženy naozaj obdivujem, že majú ešte toľko síl a toľko chuti po toľkých rokoch driny, spievať a žiariť na pódiu ako keby mali stále 20. A Karel Gott to isté. :)

8 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 17. ledna 2015 v 16:01 | Reagovat

[5]: Jenže ony prostě JSOU věkové hranice. Chlap v jejím věku by se taky neměl ukazovat v pánských tangách jenom, stejně jako ona by se neměla ukazovat v prádle. Navíc ona dávno není dokonalá, stačí vidět tyhle fotky bez fotošopu a vidíš, jak už její kůže "babičkovští" a je určitá mez, za kterou by se svlíkat neměla. A když to dodrží, aspoň já si o ní budu myslet, že má úroveň a opravdu ví, jak vypadat dobře a ne snažit se lacině prodávat něco, co opravdu může jiná nabídnout příjemnější. A pořád je rozdíl vzít si hezké krátké kojtejlky s výstřihem a vystupovat ve spodkách a korzetu. To první nikdo žádné starší ženě, co o sebe pečuje, nemůže zazlívat, to je naprosto v pořádku.

9 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 17. ledna 2015 v 16:05 | Reagovat

[8]: Prostě takhle - umět stárnout. Umět přijmout svůj věk a chovat se jemu úměrně, nesnažit se pořád vypadat na pětadvacet, když už to pravda není a vidět to je, a naopak ukazovat, že umím být perfektní i v tomhle věku a nesnažím se hrát si na mlaďocha, což mi u ní trochu přijde, že dělá. Pak bych asi nenarážela na články "Madonně vypadly obstarožní bradavky" nebo "Mumie zapomněla doma obvazy". O jiných, co se chovají trochu jinak, se tohle nepíše, i když jsou v zábavním průmyslu taky dost aktivní.

10 MaddyHarry MaddyHarry | Web | 17. ledna 2015 v 16:34 | Reagovat

[8]: + [9]: Jenže ostatní umělkyně v jejím věku nemají stejný úspěch jako Madonna. Cher? Céline Dion? Barbara Straisand? Všechno velká jména, ale neslyšíš o nich pokud o nich nehledáš informace. Zato o Madonnině bradavce slyšíš. A ačkoliv ty jako osoba by jsi jí respektovala více v usedlejší koktejlových šatech (ve kterých chodí na akce, ale po pódiu se v nich běhat nedá) ona vyprodává své koncerty právě tím, že si je vědoma toho, že se lidé jsou podívat na pořádnou (a místy i kontroverzní) show. To od ní i její tak trochu fanoušci čekají. Padesátiletí muži asi v tangách neběhají, ale když mají postavu ve spodním prádle se prezentují rádi. Je fajn, že nemáš potřebu vypadat mlaději, ale myslím si, že to je věc každého. Ať se každý chová jak je mu libo. Stejně se člověk nezavděčí všem a vždy na něm ostatní budou hledat chyby. Madonna nemá zapotřebí ukázat prsa při focení a přesto to udělá. Proč? To ví jen ona sama.

11 Hëllena Hëllena | Web | 18. ledna 2015 v 17:01 | Reagovat

Upřímně, představa padesátileté Rihanny mi připadá docela úsměvná :D

12 Nettie Nettie | E-mail | Web | 20. ledna 2015 v 19:50 | Reagovat

Na to, jak jsou "staré" vypadají dost mladě :D Rozhodně je nikdo nemá právo házet "do starého železa" jelikož to jsou stále hvězdy. A jak si odpovídal na komentáře, máš pravdu o těch ohromných show. Pořád čteš články na super.cz (ano, přiznávám se, čtu to :D), že "Madonna se zase předvedla" "Show století" atd. atd.
A taková ta trošku diskriminace žen tu bude stále. Lidi se chtějí koukat na mladé prsaté blonďaté slečny, ale že je Madonna blonďatá a prsatá, to nikoho nezajímá :D A staří muži jsou naopak čím dál populárnější. Tady vidíš vkus :D Holky jsou na starší, chlapy na mladší :D

13 Steeve X Steeve X | E-mail | Web | 21. ledna 2015 v 14:28 | Reagovat

No... o tom to je ne? Na výsluní prostě není místo pro všechny. Smozřejmě to neznamená, že bychom pro zmíněné neměli mít repsektu! A řeklbych teda, že i muži na tyhle předsudky občas narážejí - ale jasně, chápu, co chceš říct, prostě ženy to mají v tomhle ohledu těžší. A u Madonny mi vadí jediná věc - ona prostě chce zůstat mladou donekonečna. Říká se, že chytila druhý dech, ale mně spíš přijde, že se nechce vzdát toho svého titulu z bůhvíjakého důvodu. I za cenu svojí důstojnosti. Řeknu ti, jako starou vrásčitou bábi bych ji obdivoval daleko víc, ale s tím bohužel nebude většina obyvatel planety souhlasit... a taky mi přijde dost arogantní, nic proti :)

14 ukradenaslova ukradenaslova | Web | 22. ledna 2015 v 21:59 | Reagovat

Nabýdky? Ale fuj :) Kdyby jsme, veci, čarodejnice, jakoby... A taky spousta chybějících čárek. Píšu to jen v případě, kdybys chtěl články trochu pozdvihnout, co se gramatiky týče. Ráda kdykoliv pomohu. Podle mne nemají celebrity ohrnovat nos nad žádnou nabízenou rolí, vždy je to možnost, jak zazářit, obzvlášť v tak dynamické postavě, jakou je čarodějnice. Asi těžko můžou hrát mladice a pokud neumí ztvárnit role úměrné jejich věku, ať se holt chytí jiného řemesla :) Upřednostňuji celebrity, které umí stárnout s grácií. Bohužel, většině jde stejně o to, aby se převedly bulváru a  přitáhly pozornost, zřejmě protože nic jiného už jim lépe nejde. Stejně jako tohle vyhovuje masové většině konzumentů médií, takže nejspíše je vše v pořádku ;)

15 arzenal arzenal | Web | 24. ledna 2015 v 20:17 | Reagovat

Mě by tohle nikdy vůbec nenapadlo řešit. Je fakt, že mi přijde směšné, že Madonna si musí hrát na 20ti letou ujetou borku, aby zaujala, podle mě to nemá zapotřebí - pop tolik neposlouchám, ale viděla jsem od ní nějaký klip a to bylo celkem šílené - protože i bez toho by měla určitě respekt. No, "staré" lidi někdo hrát musí, tak proč by měly mít starší herečky problém v Hollywoodu? Mají podle mě právě dostatek zkušeností, aby hrály opravdu dobře. Nevím, že by někdo podkopál něčí úspěch, jen protože je starší, slyším to poprvé, ale tak asi se to děje. Jenom další ze stupidit, nad kterými jde jedině mávnout rukou.

16 Van Vendy Van Vendy | Web | 26. ledna 2015 v 22:46 | Reagovat

[5]: Tohle spousta lidí zazlívalo i Heleně Vondráčkové (já vím, že s Madonnou se měřit nedá, ale vzpomněla jsem si na ni). Nemyslím si, že když má ženská po padesátce, že to musí zabalit a zatáhnout rolety, ale hrát si na dvacítku už působí kapku směšně. Madonna pořád umí, to je fakt a je obdivuhodné, kolik let už působí v branži a jak úspěšná je. A taky dobrá, není všechno jen komerce a marketing. Vzpomínám si na jinou výbornou zpěvačku, které po padesátce přezdívali rocková babička. Zpívala myslím do šedesátky (a pořád dobře) a pak usoudila, že je lepší odejít na vrcholu slávy, než odejít po letech pozvolného upadání. Jmenuje se Tina Turner.
K hodnocení žen a mužů - bohužel, ženy to mají s věkem opravdu těžké. Zatímco chlap "zraje jak víno", ženská prostě stárne. A musí na sobě hodně pracovat, aby to stárnutí zpomalila... a nejviditelnější je to právě ve světě showbyznysu. Je několik hereček, které tíhu stárnutí neunesly a prostě přestaly hrát, protože nesnesly, aby svět viděl jejich proměnu ve stárnutí, když je má zafixované jako mladé a krásné. Osobně obdivuji ty, které stárnout umí a stárnou s grácií, ale nedivím se těm, které se stahují do pozadí nebo se snaží zabalit do plastiky.

17 Caseyinjut Caseyinjut | E-mail | Web | 22. září 2017 v 16:59 | Reagovat

<a href=https://www.viagrapascherfr.com/>Show more>>></a>

18 KIRAStet KIRAStet | E-mail | Web | 10. července 2018 v 18:01 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar situation leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that water does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Prohibited long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/feet-swelling-after-pregnancy-how-to-deal-with-this-issue>feet swelling after pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama