The Interview: Film s bezkonkurenční propagací

26. prosince 2014 v 11:06 | MaddyHarry |  Film
Dočkal se snímek The Interview bezkonkurenční světové propagace, kterou mohou studiu Sony ostatní jen tiše závidět?
Tento článek se zabývá pouze a jen teorií o propagaci. Autor článku netvrdí, že tomu tak opravdu bylo.

Zvedněte ruku Vy, kdo neslyšel, nečetl nebo jinak během posledních pár týdnů nezaznamenal zprávy o údajném hackerském nabouráním serverů jedné z největších mediálních korporací Sony. Rád bych se tímto článekm podíval na zoubek teorii, zda-li přeci jen nejde o velkou, chytře naplánovanou propagační akci k filmu, který by jinak moc lidí do kina nepřilákal.

Kdo z Vás by se šel do kina podívat na snímek - na další bláznivou komedii - která je navíc o vraždě vůdce Severní Koreje. Nefandíte-li hlavním dvoum představitelům Jamesu Francovi nebo Sethu Rogenovi asi by jste si návštěvu kina dvakrát promysleli. Téma na sobotní večer je to sice fajn, ale jen pokud zůstanete zavřeni doma.Přiznejme si, že dvojice Seth Rogen ani James Franco nejsou tak velká jména aby do kina přilákala davy platících diváků za hloupou přehnanou komedii. To umí jména jako Brad Pitt či z mladších ročníků Robert Pattinson. Co ovšem do kina lidi přiláká je skandál. Možná, že režisér. Ale nemyslím si, že by Evan Goldberg byl velké jméno lákající tisíce lidí do kina na své dílo.. od toho tu máme Jamese Camerona nebo Ridleyho Scotta.

Vše začalo zveřejněním mailovou konverzací mezi producentem Scottem Rudinem a zástupkyní Sony Amy Pascal. V tomto mailu jsme se dozvěděli osobní názor Rudina na herečku Angelinu Jolie, kterou nazval "rozmazlenám spratkem s minimem talentu". Nutno dodat, že Amy Pascal v této mailové konverzaci nepoužije jediné sprosté slovo či urážku. Špatná tvář je tedy vybraná, ale z vedení Sony nepochází. Obětní beránek číslo jedna? Proč tohle všechno? No přeci aby se zabránilo premiéře filmu The Interview.

Hackeři vyhrožovali nejen zveřejněním dalších mailů, ale dokonce teroristickým útokem na kina, která budou film promítat. Je tedy rozumné pod touto výhružkou aby z Vánoční premiéry sešlo. Zvlášť pro Američany, kteří s teroristy nevyjednávají. A tady naše údajná propagace najela na vyšší hru, kdy se do celého případu vložila nejden FBI, která hned zjistila viníky, ale i samotný Prezident Barack Obama. Prezident Obama kroky Sony odsoudil a řekl, že neměli přistupovat na hru hackerů, a že hackeři z cizí země nemají právo omezovat svobodu projevu ve Spojených Státech. Byl Barac Obama jen loutkou, která byla ovlivněná studiem Sony? To už možná vysím na vlásku konspiračních teorií, ale není snad výhra, když samotný Prezident Spojených Států udělá takovouto reklamu jednomu bláznivému filmu? Ať už je to jakkoliv - ať už se do toho FBI opravdu vložila, ať už je pravda kde je jedno stále nebylo jisté a to budoucnost filmu, který se házel do trezoru jako horká brambora a den na to z něj byl opět vyndaván.

Objevilo se několik variant. Nejdříve, že by mohlo jít o internetovou premiéru. To by byla novinka, protože toto se nestalo. Originální nápad, kterého by využilo určitě pár milionů diváků. Také kolovala spekulace a to, že by Sony film, který už jim stejně (je-li uzamčený v trezoru) nic nevydělá, dala volně na internet ke stažení. Tato teorie se objevila v den, kdy Sony dostala výhružku, že musí z internetu stáhnout všechna videa (ukázky) k tomuto filmu, a podmínky také zněli tak, že film nesmí být vydán ani na internetu ani na DVD, jinak hackeři zveřejní i další filmy. V ten den se objevila nová, třicetivteřinová ukázka k filmu, která byla sice hned smazaná, ale lidé jí stáhli a roznesli po internetovém světě. Film byl Sony sice k ničemu, ale nic se nedělo. 23. prosince Sony zveřejnila, že se film promítat bude ve vybraných kinech na Štědrý den. 24. prosince se film bjevil k prodeji na internetu - stránky jako Google Play a Youtube filmy za osm dolarů propůjčilo a za 14 dolarů si ho divák může stáhnout. Nemusím dodávat, že internetová diskuze k tomuto filmu žila nejen ve světě ale i u nás naléhavostí a nedočkavci.

Na konec článku bych rád jen podotkl, že pravdu už se nikdo nikdy nedozví ať už je jakákoliv. Tímto článek jsem chtěl pouze a jen poukázat na to, že kdyby šlo o propagaci tak jde snad o tu nejlepší v historii kinematografie. A jsou-li za tím hackeři a vyhrožovali nejen Sony ale Americe teroristickými útoky, tak musím říct, že to od nich bylo velmi hloupé a je tedy dobře, že kina po celé Americe (i světě) film vysílat odmítla.

_______________________________________________________

A ano film jsem už viděl. Mohu i přiznat, že na mě tento skandál, propagace nebo říkejme tomu jakkoliv vliv neměla protože jakmile se poprvé objevil trailer psal jsem, že se na tuto bláznovinu rád podívám. Ale to je vedlejší.
Co o filmu mohu říct? Že jde o povedenou bláznivou komedii ve které je přehnaný a přehrávaný výkon od Jamese Franca plusem. Seth Rogen samozřejmě nezůstává pozadu a i přesto, že jeho postava je ta rozumnější i on si ve filmu odskáče nejeden moment přitažený za vlasy. Jenže jde o komedii, o bláznivou komedii a tak film funguje naprosto povedeně. Doma, kde ležíte pod dekou je ten film perfektní v kině bych si snímek také užil ale doma jsem se mohl nahlas smát scénám, kterým bych se před lidmi v kině moc smát nechtěl. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 M. M. | Web | 26. prosince 2014 v 11:22 | Reagovat

Ja som o tom nepočula, hlásim sa. :D Ale musím súhlasiť, že pravdu sa v takýchto veciach človek ťažko dozvie a v mnohých prípadoch ani nedozvie.

2 surpan surpan | E-mail | Web | 26. prosince 2014 v 17:37 | Reagovat

No máš pravdu, nejen, že jsem o tomto filmu něco četl, ale informací k tomuto tématu bylo tolik, že jsem četl snad vše a viděl jsem i nějaké videjko. ASi bych na to do kina nešel, ale určitě se na tuto ptákovinu někdy podívám.

3 paralelnisvet paralelnisvet | Web | 27. prosince 2014 v 0:13 | Reagovat

díky za komentáře, nejsem jedná, kdo netuší o čem je řeč :D
asi bych zas měla začít číst ty internety :D

4 stuprum stuprum | Web | 27. prosince 2014 v 15:31 | Reagovat

Sony ovládá i Obamu, tak co by neovládli návštěvnost kin. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama